מורשת הגליל

שבתאי שירן מורשת-הגליל

דרום

תצפית מעלה יאיר

גם בימים חמים ניתן לטייל, אפילו במדבר, כל מה שנדרש זה רק ג'יפ מאובזר היטב עם מזגן טוב. הטיול הזה מיועד לאותם ג'יפאים שיום חם ודרך קשה רק מאתגרים אותם. טיול היוצא מערד וצופה לים המלח.

בין שוקדה לבארי - בעקבות דרום אדום

הטיול הפעם יהיה לאתר די מפורסם ועדין הוא חובה בתקופה זו של "דרום אדום" , גם המסלול הפעם נוח, ועביר לכל רכב. נטייל הפעם אל מרבדי הכלניות בין שוקדה לבארי.

קריית גת

קריית גת, עיר מנומנמת בדרך לבאר שבע, ובכל זאת בעיני עצמה הרי היא מרכז העולם ולכן הציבו פרנסי העיר במרכז העיר שלט הכוונה לשאר "הפרובינציות" בתבל, שיקגו לדוגמא רק 3780 ק"מ, דמשק ופקין הרבה יותר קרובות. צדו השני של השלט הרבה יותר מקומי והוא מסתפק באתרים ישראלים כמו שארם א שיך ואבו רודס (רק 596 ק"מ)

חורבת עתרי

עם כשלון מרד בר כוכבא חרב חבל יהודה מתושביו היהודים, כפרים הומי אדם נותרו שוממים ורק שרידי בתים ומחילות מסתור נותרו להעיד על חיים יהודים שהיו כאן. חורבת עתרי היא אחת מהם

אור הנר

האמנים הסתערו על הקירות בפרץ של אהבה לחיי השיתוף, המשפחה ועבודת החקלאות. ופזרו ברחבי הקיבוץ על קירות חדר האוכל, בית התרבות והמפעל את תבליטי הקיר הענקיים, שיטת העבודה היא גריעת חומר בעזרת מפסלת, ביד זריזה ובעין חדה, ולאחר מכן צביעה בשלושת הצבעים וציפוי בסיליקון. כך נולדו שמונה ציורי ענק בתוכם השתלבו בטבעיות חפצים שהיו בהישג יד צינורות, רשתות, מזגנים ודלתות.

באר שבע

באר שבע- העיר שהתפתחה בקצב מדהים ואפילו אטרקציות תיירותיות יש בה

עין סהרונים

גיאולוגיה היסטוריה ומים במכתש רמון. מתאים לכל המשפחה

מצפה רמון

אז הפעם, המלצתי לכם לחופשת הפסח: צאו לחופשה במצפה רמון!

היי דרומה לאילת- עין חצבה

מלכי יהודה חיפשו בערבה את מה שמחפשת מדינת ישראל היום. את הדרך לאילת. אילת היא המפתח לאפריקה, לתרשיש, לאופיר שם היו מכרות זהב. לשלמה המלך זה הלך, הוא הגיע לזהב אופיר והתעשר. יהושפט המלך נכשל האחרים הסתפקו בפיתוח אילת.

אל קניון שחורת בדרך לאילת

איזור אילת הוא חגיגה לאוהבי הגיאולוגיה, נראה כאילו בחר הקב"ה לאחר ששת ימי בראשית להניח כאן את כל עודפי חומרי הבניה, סלעי גרניט קשה ליד סלעי חול רכים, אבן גיר וסחף נחלים יוצרים מגוון צורות וחגיגה של צבעים.בחרנו הפעם במסלול נחל שחורת, מסלול רגלי של ארבעה קילומטר בסך הכל הדורשים כשלוש שעות הליכה, לא בגלל הקושי, כי אם בגלל היופי.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA