מורשת הגליל

שבתאי שירן מורשת-הגליל

דרכי נוף

דרך המושבות מיבנאל למנחמיה

מק הירדן פרוס תחתינו במלו יופיו, הכנרת יפה תמיד, צמח, אשדות יעקב, אפיקים, מנחמיה כולם על כף היד ושם ממול "שם הרי גולן הושט היד וגע בם" (רחל) ובדרומם עמק עמוק הוא נהר הירמוך הנשפך אל הירדן במחניים, שם שרידי תחנת הכח ההיסטורית של רוטנברג, דרומית לירמוך רמות הגלעד, שטחיו של שבט הגלעד בעבר והיום ממלכת ירדן. הכל מולנו צלול וברור ומקסים.

דרך נוף הכרמים

המראה המתגלה מתצפית קידה הוא מדהים. תחתינו כביש אלון הוא "דרך ארץ המרדפים" מעבר לו פרוסה תחתינו בקעת הירדן ומעבר לה הרי מואב. נביט קדימה ונראה את פסגת הסרטבה מתנשאת גבוה, גבוה מתוך בקעת הירדן בראש הסרטבה שרידים של מבצר חשמונאי

עם התנ"ך בדרך נוף בית קשת

שעה של נסיעה בדרך כבושה, חלקה אספלט וחלקה כורכר, מתאימה לכל רכב, העץ השולט בתחילת המסלול האלון המצוי מפנה את מקומו לאלון התבור בהמשך המסלול, לעיתים נעבור בתוך חורשות של עצי אורן וברוש שנטעו על ידי קק"ל, מפעם לפעם יפתחו חלונות לנוף ואז נראה מימין את התבור ותחתיו דבוריה ושיבלי ומשמאל את משהד היא גת חפר המקראית עירו של יונה הנביא

דרום אדום – טיול בדרך נחל שקמה

שבועיים בשנה בלבד שהנגב הצחיח נעשה האזור היפה ביותר בארץ, זאת בשעה שהוא מתכסה במרבד אדום, השנה צפוי מחזור הפריחה להיות קצר מן הרגיל, אז עזבו את המשרד, ארזו את הקטנים במושבים הבטיחותיים ואת האוכל בצידנית (לא להתבלבל) וצאו אל הדרום האדום, המסלול שלנו הפעם הוא לאורך דרך הנוף בנחל שקמה.

ארץ תפארת - דרך נוף בעמק יזרעאל

שלט אדום ועליו הכיתוב "אגם ברוך" הצביע לכוון דרך עפר , זרמנו עם הדרך, עם הזרימות, עם האינטואיציה ועם שלטי הכוונה שפגשנו פה ושם ואשר הובילו אותנו לפינת חמד בשם עין עדעד, הנמצאת בלב השטח החקלאי של קיבוץ היוגב, מקום מתאים לעצירה ולהנאה מן התמונה המלבבת של שדות ירוקים הנושקים לכרמל מדרום ולהרי נצרת מצפון.

דרך נוף תורען

דרך נוף תורען מן הדרכים היפות ביותר בארץ, צופה על הבקעת בית נטופה, שופצה לפני כשנה והיום היא עבירה לכל רכב

ממירון לעמוקה, דרכי נוף וקברי צדיקים

באווירת סליחות של סוף שנה נצא לטיול שמשלב כמעט הכל, קברי צדיקים ובית כנסת עתיק, נוף ויער, מים וטרשים, ספסלי ישיבה ופינות התבודדות. אוירת מסתורין צפתית עם אווירת נופש, אלול משולב באוגוסט.

רמת סירין - בין כפר תבור למנחמיה

הדרך עוקפת מאגר מים גדול ואז בבת אחת הוא נגלה... הנוף המרהיב של עמק הירדן, השדות הירוקים, הירדן בתווך, מנחמיה, נהריים, אשדות יעקב, אפיקים, שער הגולן, צמח, דרום הכנרת, ממול רמת הגולן והגלעד והירמוך ביניהם. הכול, הכול פרוש לעינינו, כל כך לא צפוי. ואנו עוצרים בנקודת התצפית ובולעים בעינינו את הנוף הנפלא הזה מבלי לשבוע.

מביריה לחצור

קבר ר' יונתן בן עוזיאל הוא לא רק אתר, הוא תופעה. מי לא מגיע לכאן? חילונים וחרדים. ברכבים, בהסעות ובטיול רגלי. כאלו שמאמינים וכאלו שספקנים, במיוחד מגיעות אמהות להתפלל על כלה לילד שמתעכב להתחתן ובחורות המבקשות את אביר ליבן, תפילה אף פעם לא תזיק יגידו הספקנים, זכותו של הקדוש תמיד תועיל יגידו המאמינים.

דרך דיפנבייקר

נלך בדרך בה הלכו לוחמי חטיבת הראל בקרבות לפתיחת דרך שער הגייא, לא בוואדי עצמו אלא באחד משני הרכסים השולט עליו, רכס משלטים. רק משם ניתן להבין את עצמת המאמץ לשמירת הדרך.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA