יום א', יא’ בתמוז תשע”ח
    דף הבית  |  כתוב לנו  |  הצטרף אלינו כמנוי  
יש אומרים בסודי סודות כי מאז קום המדינה ועד לפני כעשור היה המרתף הזה מקום סודי המוכר לאנשי המוסד בלבד ואלו ניצלו אותו לפעילויות שאין דנים בהם עד היום הזה. יש הטוענים שאדולף אייכמן הוחזק במנהרה זו ממש לאחר חטיפתו על ידי המוסד בארגנטינה.
דרך הפסלים, שאורכה כ-9 ק"מ, חוצה את יער צרעה לכל אורכו. קק"ל עטרה את הדרך בפסלים רבים פרי עבודתם של אמנים שונים. היצירות בצד הדרך יוצרות מכלול של פיסול סביבתי, יצירות אחדות מדגישות את השתלבותן בנוף ואחרות את עברו של האזור. כך נמצא פסל של חנה ליבאי המתאר את גבורתו של שמשון, ואילו במקום אחר עוצבו שיני סלע כמסרק. אולי רמז למסרק של דלילה הפלישתית.
התצפית לעבר מישור החוף מרהיבה וממחישה את המושג "בין חדרה לגדרה". אפשר לזהות כאן, אחד לאחד, את המגדלים הגבוהים של תל אביב. המרחב שבין פתח תקווה, לוד ורמלה נראה כמו על כף היד, כביש 6 תחתינו, מטוסים ממריאים ונוחתים בנתב"ג, לב במדינה פועם מולנו.
הטיילת של תל אביב, מהטיילות היפות בעולם היא מקור להנאה מנוף הים, השקיעות, בתי הקפה והבריזה. היא גם מקור לזכרונות היסטוריים
יוסקה נחמיאס זייף את גילו והתגייס לצבא הבריטי ב 1940 כשהוא בן 14, כשהיה בן 19 נידון למוות בפני כתת יורים, נמלט מהכלא, היה באלטלנה, לחם בצה"ל והיום הוא מדריך במוזיאון האצ"ל.
במקום זה היכה דוד הילד את הפלישתים, במקום זה הקים דוד המלך את מצודת שעריים, במקום זה מציין התנ"ך את אמיתותו מול המפקפקים.
יש חוקרים המזהים את מקומה של מודיעין החשמונאית בשטח העיר מודיעין המודרנית במקום הנקרא גבעת התיתורה. ולשם יהיה הטיול שלנו
סיור עירוני בין הפארקים והאגמים בראשון לציון, כולו בסימן מים
ראינו בתל חומות ושרידי רחובות מהתקופה הרומית, אך בעיקר ראינו ים וים וים, כחול ורגוע מתחבר לכחול השמים, מפרצים קטנים ומפרצים גדולים, מפרצים של חול לבן וזך ומפרצים מסולעים באבני כורכר, מפרצים בהם הים חודר לחוף ואיים של חוף שחודר לים והכול כל כך שקט ורגוע, דייגים המטילים חכה וממתינים בסבלנות לדג פרייר
יש להם בתי כנסת יפים בכל הישובים שצוינו ובכל זאת אל תנסה להכנס לתפילת ערבית, כי לא תמצא כסא לשבת, כי אין תפילת ערבית, כי סדורי התפילה שלהם שונים, כי לא יתנו לך להכנס כי אינך טהור.
הבריכה מרשימה בגודלה שטחה כחצי דונם,וגובה תקרתה כ-תשעה מטרים. עומקה מגיע למטר בודד ונפחה הוא כ-5700 ממ"ק, בתיקרתה פתחים ששימשו להורדת דליי מים לשאיבה. .מפתיע שהבריכה נשתמרה על אף רעידות האדמה הרבות שהחריבו את רמלה. כיום אוגרת הבריכה מי הגשמים, אך בעבר ניזונה ממי מעיינות מסביבות תל גזר שהובאו אליה באמצעות אמת מים.
...באחד החרסים נמצא כתוב "וסמכיהו בתסבתה (בסיבובו) ביקר וידע כי אל משאת לכיש נחנו שומרים ככל האותות אשר נתן אדוני, כי לא נראה את עזקה" הארכיאולוג השר לשעבר יגאל ידין פירש כי מכתב זה הנהו דו"ח על מלחמת חיל בבל בלכיש ובעזקה, המתוארת בירמיהו לד, ז. בשלבים האחרונים כאשר המבצרים הלכו ונשמטו מידי צבא יהודה. לכיש עדיין החזיקה מעמד בגבורה, אך עזקה, כנראה, כבר נפלה.
אשדוד- עיר של עדות ופסיפס אנושי, עיר של נמל ומורשת קרב, פארק מטופח והרבה חופי רחצה. עיר שמצדיקה ביקור
שר אריק איינשטיין ז"ל למילותיו של יורם טהר לב. יש להודות שמעט מאוד שירים הצליחו לשכתב היסטוריה בצורה כל כך בוטה כמו השיר על יואל משה סלומון, אי לכך נצא לטיול בפתח תקוה בעקבות ההיסטוריה והמיתוס גם יחד
כשנה לאחר עלייתם של סלומון וחבריו על הקרקע בשעה שהמושבה הצעירה נתפסה כהצלחה מסחררת הגיעה קבוצה נוספת של ירושלמים שבחרה להתיישב על גדת הירקון, שפע המים ופוריות האדמה קסמו למתישבים. הגבעה נראתה להם יקרה מדי ואמצעיהם היו דלים. בשילוב של ביטחון מופרז ובורות הם התעלמו מן האזהרות, הקימו בתי אבן ובעיקר חושות ויסדו שכונה חדשה שכונתה שכונת הירקונים.
סדרות
סיורים פתוחים לציבור
הרשמה לטיולי ג'יפים
סרטים ותמונות מטיולים
סיורים בעקבות מועדים ופרשות השבוע
נחלים ומעיינות
צפון
שבתות וסופי שבוע
ירושלים וסביבתה
יהודה שומרון והבקעה
המרכז
דרום
דרכי נוף
בתי כנסת
סיפורי בתים
כנסים, ספרים ומאמרים
ט' באב- זיכרון לגרוש
כתבות כלליות
ידיעות
צמחים במקורות
סרטים ומצגות
צור קשר
לטייל עם קק"ל
אירועים