יום ד', ז’ בכסלו תשע”ז
    דף הבית  |  כתוב לנו  |  הצטרף אלינו כמנוי  
 
גם לגמלאים מתאים לעשות את שביל ישראל, בניחותא, בהדרכה, בהנאה. גיל-בשביל היא התוכנית לגמלאים
סיפורם של המוסתערבים הוא סיפורם של היהודים שמעולם לא נטשו את א"י וחיו בה כיהודים שלמים בכפרים הערבים מימי בית שני עד עצם היום הזה. טיול זה שיערך בפקיעין כפר יאסיף ושפרעם יעקוב אחרי סיפור המופלא .
שפרעם היא "יפיפה נרדמת" עיר שצופנת כל כך הרבה סיפורים ובכל זאת טרם נתגלתה.
יודפת שהיה המוצב הקדמי בקרב על ירושלים במרד הגדול לחם בגבורה ונפל בגבורה כמו אחיו במצדה וגמלא.
גם בישוב הדתי מורשת בגוש שגב ידלקו החנוכיות, אתם מוזמנים עם ילדיכם ונכדכם לסיור מודרך בין חלונות הישוב, להדלקה מסורתית ולהכרת הישוב.
חציה של נחל ציפורי, מבצר קבור בהר, כנסיה בבור מים, מחילת מסתור סודית, ביקור בתל ידפת, טיפוס לפסגת הר עצמון, ועצי זית בני 1000 שנה, כל זאת בטיול ג'יפים מקסים חוצה נחל, בקעה והר. משולב במורשת יהודית.
מעין איילה ליקנעם דרך נחל תות
טיול ג'יפים למר סבא יום שני, ב' חנוכה, 26.12
"גיל בשביל" הינה תוכנית מבית "מורשת הגליל" המיועדת לגמלאים המעוניינים לצעוד בשביל ישראל בהדרכה ובניחותא.הסרט מביא תמונות מהטיול 27.11.16 מתל עזקה למערות לוזית
"מלכת ישראל" הינה סדרת טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית לנשים בלבד, הסרט מציג תמונות מהיום השלישי בהרי ירושלים
"מלכת ישראל" הינה תוכנית של מסעות נשים בג'יפים בנהיגה עצמית. הסרט מציג את היום השני במסע בהרי ירושלים
"מלכת ישראל" היא סדרת מסעות ברחבי הארץ בנהיגה עצמית לנשים בלבד, במצגת תמונות מתוך מסע המלכות והפעם בהרי ירושלים
גיל בשביל הנה מסגרת המיועדת לגמלאים המעוניינים לצעוד בשביל ישראל. הסרט מציג תמונות מתוך הטיול הראשון של קבוצה 3 מפוריה לירדנית שנערך ב 20.11.16
גיל בשביל היא תוכנית מבית "מורשת הגליל" המיועדת לגמלאים המעוניינים לטייל בשביל ישראל, והפעם טיול ראשון לשנת תשע"ז לקבוצה 2 מחדרה לבית ינאי הסרט צולם ונערך ע"י ישראל שבו
גיל בשביל הינה תוכנית המיועדת לגמלאים המעוניינים לצעוד בשביל ישראל, והפעם המסלול הראשון של קבוצה 1 לשנת תשע"ז מנתיב הל"ה לצומת האלה
טיול ג'יפים ברמת הגולן, בני יהודה הישנה, אום אל קנאטיר, גשר ההטיה הסורי וסיום ברמות
שתי תופעות מייחדות את עין פואר תופעות שאין הדעת מסוגלת לתפוס, האחת בדרך הטבע והיא תופעת המעיין הפועם, תופעה שהשכל מסביר ועדיין הדעת לא תופסת והשניה שגם השכל לא מבין והיא בגדר נס גלוי היא העובדה שהכניסה לאתר היא ללא תשלום. שערו בעצמכם מגרש חניה, כביש גישה, שירותים נקיים, קיוסק, שלחנות ישיבה, בריכה לילדים, נחל נקי ופקחים של רט"ג וכל זאת ללא תשלום. ובדורינו שמידת הנס הולכת ופוחתת ומידת המיסוי הולכת ומתרבה בעולם כדאי להזדרז כמו שנאמר "זריזין מקדימים".
האתר שבימים אחרים שומם למדי, מלא בעונה זו (אוגוסט) במשפחות צוהלות היושבות צפונות זו ליד זו על שפת המים ובעיקר בתוך המים , מי שהתמזל מזלו חוסה בצילו של אחד האקליפטוסים רחבי הצמרת ומי שלא התמזל מזלו ימשיך לנדוד בעקבות הצל, יש שנטו אוהל והתנחלו ויש ממנגלים, קיאקים שזו נקודת הסיום שלהם מגיעים ללא הרף עמוסים בילדים רטובים ורועשים, הירדן בנקודה זו רחב מאד ושקט מאד, כמעט בריכה.
המג'רסה- מסלול מים משפחתי לימות הקיץ החמים
הג'ילבון, המסלול האולטמטיבי למשפחה אוהבת לכת, מפל של 40 מטר ובריכת מים קרים לשחיה, אידיאלי לאוגוסט החם.
פינת חמד חבוייה בשטח המושבה מגדל. בריכה גדולה שניזונה ממעיין קטן ומתאימה לרחצת ילדים. פתוחה לציבור הרחב ונגישה עם רכב כמעט עד למים. עץ איקליפטוס גדול מצל על מספר שולחנות פיקניק של קק"ל ופח אשפה גדול לצד הבריכה
עין חרדלית - מעיין שמימיו צוננים וצלולים כבדולח. עצי דולב ענקיים ותאנה נותנת פרי סובבים אותו ומעניקים צל נעים על ערוצו, סלעים מונחים ככורסאות במים לאמא המותשת המבקשת להניח כף רגל במים בשעה שהזאטוטים "משפריצים" זה על זה
באזור פראי אליו לא הייתה גישה עד כה נבנה גשר תלוי המוביל אותנו לפינה מקסימה החדשה לכולנו. מפלי מים, זרימה חזקה וקירות בזלת, כל אלו נגלים לעיני המטייל במלוא הדרם.
מימיו הצלולים של עין אלרואי נובעים כל השנה והם נאספים לבריכה גדולה שנחפרה כדי שאפשר יהיה לשאוב את מימיה ולהשקות בהם פרדס לימונים שצמח בעבר בקרבת מקום.המעיין יוצר פלג קטן שזורם למרחק של כ-120 מ' לנחל קישון. לאורך הפלג צומחים צמחים הקשורים במים, כגון נענה ושנית גדולה. השביל ממשיך עוד מעט במורד הקישון ומגיע לעץ איקליפטוס נחמד. יופי של פינה, כדאי להתעכב כאן להוציא צידנית לפריסה שניה.
חם, חם , חם . חופשת יולי אוגוסט ואנחנו מחפשים מים ומים. והרי הצעה למסלול הכולל שני אתרי מים ושרידי בית כנסת עתיק ברמת הגולן
הפעם לשם שינוי מסלול למשפחות מיטיבות לכת, להורים שרוצים ללמד את הילדים לחוש את אהבת הארץ ברגלים ובלבד שיהיה פיצוי למאמץ. אז הנה לפניכם מסלול יפה וקשה, כשעה וחצי הליכה בחורש טבעי המובילים לאחד הנחלים היפים בארץ. שווה את המאמץ.
סיפורה של מושבה שנשכחה מן הלב ומשפחת בורנשטיין ששלמה מחיר דמים על האחזותה באדמה.
שביל היערונים שהופך לשביל הממותות מסתיים בקבוצה של סלעי ענק, שעיצב הטבע בכשרון ובדמיון רב. זהו מסוג המקומות בהם גם העירוני המצוי עומד נדהם מול מעשה הבריאה ושואל עצמו כיצד נוצרו כל אלה?
הקיץ מגיע, את מקומם של טיולי היום תופסים טיולי הלילה, אין כמו לילה של ירח מלא לטיול רומנטי, אין כמו חוף הים לטיול לילי אין כמו חוף אכזיב לטיול נוסטלגי בעקבות נעמי שמר ושלישית גשר הירקון עם השיר "לילה בחוף אכזיב"
קרוב לקו המים פנינו צפונה (שמאלה) עם סימון שביל סובב כנרת. הדרך נוחה להליכה, לעיתים היא מוצלת על יד אקליפטוסים רחבי נוף, לעיתים חשופה לשמש ועדיין זו שמש של חודש אדר חמימה ונעימה ולא זו הלוהטת של חודש אב. לעיתים היא סלולה בסבך קנים ולעיתים פתוחה לנוף המים, דרך נעימה להליכה.
בעבר קראו לה דרך החורן, אותה דרך שלאורכה פסעו שיירות גמלים עמוסי חיטה אל נמל עכו, הדרך טפסה מהירדן דרך ואדי פיג'אס הוא נחל יבנאל לבקעת יבנאל שבגליל התחתון המזרחי, שם עצרו ללילה בחאן אל תוג'אר הוא חאן תגרים ששרידיו ניכרים עדיין בכניסה לבית קשת, והמשיכו דרך נצרת וציפורי אל נמל עכו.
בעבר האשימו אותן במחלת המלריה, אחר כך טענו שהן גוזלות שטחים חקלאיים וכשכבר יבשו את כל הביצות הצטערו כשהתברר שנוף מאוד יחודי הולך לאיבוד, אז הותירו שמורת טבע ביצתית היא שמורת עין אפק ליד קרית ביאליק.
הטיול השבועי שלנו יוקדש הפעם לדמות שלא פוענחה ולא תפוענח לעולם. מרגל ורומנטיקן, אידיאולוג ונועז. אבשלום פיינברג, נצא בעקבות תחנות חייו.
היה זה המשורר נתן יהונתן שטייל בשנת 1943 לאורך נחל חדרה והופתע לראות כי אחרי קילומטרים של חתירה נבלעים מי הנחל בחול מטרים ספורים לפני הגיעם לים, בעקבות הגילוי כתב את השיר חופים בינתיים השתנתה המציאות ומי הנחל חזרו לזרום לים רק השיר נותר להיט.
מקום מיוחד, שמורת טבע בלב הישוב העירוני, העיר נשר מימין ומשמאל, האוניברסיטה למעלה ובאמצע שמורת טבע ירוקה של עצי אלון ואלה חרוב וקטלב. שביל מסומן של החברה להגנת הטבע ואטרקציה.
בדרכך צפונה זכור את חטיבת גולני הלוחמת בימים אלו בעזה, בקר במוזיאון גולני בצומת גולני
בעכו צעדו הרמב"ן והרמח"ל ור' חיים פרחי ור' נחמן מברסלב, גם נפוליאון שיחק תפקיד בעולם היהודי של עכו , נלך בעקבות כל אלו ובעקבות לוחמי האצ"ל פורצי חומות הכלא
יום ו' , כ"ז תמוז, 29 יולי - נטייל בעקבות רכבת העמק זו שכונתה "רכבת החלב" וגם "אתונו של הסולטאן" בקטע שבין צומת ג'למי לכפר יהושע בלווי תיאורים היסטוריים, סיפורים גני משחקים ואפילו מעיין לשמחת הילדים.
"ירושלים הרים סביב לה", (תהילים קכה) ואחד הרכסים היפים המקיפים אותה הוא רכס שלמון-שורק, ממערב לעיר. יער עמינדב משתרע ברכס זה על פני כ-7,000 דונם ומצטרף אל החורש הטבעי ויחד הם יוצרים כאן את השטח הפתוח הגדול ביותר שעומד לרשות תושבי ירושלים.
גן הסטף בהרי ירושלים הוא שריד לכפר ערבי ששכן במקום והיום הוא אתר של קק"ל לשחזור חקלאות קדומה
היום קשה להאמין אך כשפרצה ירושלים בשלהי המאה ה19 מחוץ לחומות היה זה רחוב מודרני שקט המיועד לשכבות העליונות. "רחוב הקונסולים" קראו לו ובטיולינו כדאי להציץ לחצרות הבתים ולהתרשם שאכן מדובר היה בבתי פאר.
לקראת יום ירושלים נצא לטיול מים המשלב את סיפור אספקת המים לירושלים של ימי בית שני עם ההתישבות החדשה בגוש עציון..
נחלאות אינה שכונה, היא מקבץ של ל"ב שכונות, כל אחת בעלת אופי משלה. וכולן יחד מספרות את סיפור היציאה מן החומות
וְחֶבְרוֹן שֶׁבַע שָׁנִים נִבְנְתָה לִפְנֵי צֹעַן מִצְרָיִם: (במדבר, יג, כב) אומר הכתוב במטרה להדגיש שחברון היא מן הערים הקדומות בעולם, .פסוק קצר, יבש, כמעט ולא נקלט באוזן ומאחוריו סיפור גדול שבכדי להבינו נסעתי עד מוזיאון ארץ יהודה השוכן בבנין המועצה בקרית ארבע.
מה שרואים מכאן לא רואים משם. מה שמבינים בשעה שיושבים על הנדנדה בתצפית שבישוב פדואל וצופים אל הנוף המרהיב של מרחב פלשת הוא גוש דן, מסביר בצורה משכנעת יותר מכל הסבר את מידת השליטה של גבעות השומרון על גוש דן.תל אביב מונחת על כף היד, הארובות של רידינג, גורדי השחקים, חוף הים מזמין לרדת לרחוץ. משדה התעופה נתב"ג בלוד ממריאים ונוחתים מטוסים מול עיננו, פתח תקוה כל כך קרובה לשומרון והשומרון רחוק כל כך מפתח תקוה.
ואני הולך ומתחבר לקהילה צנועה זו מלפני 1300 שנה, אני כבר יודע שהכמיהה למקדש פעמה בהם, אני יודע שהיו מן המחמירות ולא הסכימו לצייר דמויות כפי שעשו קהילות אחרות, הם לא חפשו נדבן גדול אלא תרמו מכספם, למרות שנראה שלא היו מן הקהילות העשירות ביותר שכן במקומות אחרים (ציפורי) ראיתי עבודות פסיפס מפוארות יותר.אנו נפרדים מבית הכנסת ומאותה קהילה עתיקה בקריאה מתהילים קכ"ח "שיר המעלות אשרי כל ירא ה'.....וראה בטוב ירושלים.....שלום על ישראל"
מובטח לכם שתצאו מהביקור בישוב שלוים, רגועים ואופטימים אולי בזכות המסעדה, אולי בזכות הקרמים של אורית, אולי בזכות הנוף המדהים אך בעיקר בזכות האנשים המיוחדים.
בשילה צריך ללכת עם תנ"ך פתוח ולב פתוח. כי את המשכן שאנו מחפשים טרם מצאו ומה שמצאו נוגע לתקופות אחרות וזמנים אחרים. סיור אל הלב היהודי של עם ישראל בתקופת שפוט השופטים.
יוסקה נחמיאס זייף את גילו והתגייס לצבא הבריטי ב 1940 כשהוא בן 14, כשהיה בן 19 נידון למוות בפני כתת יורים, נמלט מהכלא, היה באלטלנה, לחם בצה"ל והיום הוא מדריך במוזיאון האצ"ל.
במקום זה היכה דוד הילד את הפלישתים, במקום זה הקים דוד המלך את מצודת שעריים, במקום זה מציין התנ"ך את אמיתותו מול המפקפקים.
יש חוקרים המזהים את מקומה של מודיעין החשמונאית בשטח העיר מודיעין המודרנית במקום הנקרא גבעת התיתורה. ולשם יהיה הטיול שלנו
סיור עירוני בין הפארקים והאגמים בראשון לציון, כולו בסימן מים
ראינו בתל חומות ושרידי רחובות מהתקופה הרומית, אך בעיקר ראינו ים וים וים, כחול ורגוע מתחבר לכחול השמים, מפרצים קטנים ומפרצים גדולים, מפרצים של חול לבן וזך ומפרצים מסולעים באבני כורכר, מפרצים בהם הים חודר לחוף ואיים של חוף שחודר לים והכול כל כך שקט ורגוע, דייגים המטילים חכה וממתינים בסבלנות לדג פרייר
שר אריק איינשטיין ז"ל למילותיו של יורם טהר לב. יש להודות שמעט מאוד שירים הצליחו לשכתב היסטוריה בצורה כל כך בוטה כמו השיר על יואל משה סלומון, אי לכך נצא לטיול בפתח תקוה בעקבות ההיסטוריה והמיתוס גם יחד
כשנה לאחר עלייתם של סלומון וחבריו על הקרקע בשעה שהמושבה הצעירה נתפסה כהצלחה מסחררת הגיעה קבוצה נוספת של ירושלמים שבחרה להתיישב על גדת הירקון, שפע המים ופוריות האדמה קסמו למתישבים. הגבעה נראתה להם יקרה מדי ואמצעיהם היו דלים. בשילוב של ביטחון מופרז ובורות הם התעלמו מן האזהרות, הקימו בתי אבן ובעיקר חושות ויסדו שכונה חדשה שכונתה שכונת הירקונים.
באר שבע- העיר שהתפתחה בקצב מדהים ואפילו אטרקציות תיירותיות יש בה
גיאולוגיה היסטוריה ומים במכתש רמון. מתאים לכל המשפחה
אז הפעם, המלצתי לכם לחופשת הפסח: צאו לחופשה במצפה רמון!
מלכי יהודה חיפשו בערבה את מה שמחפשת מדינת ישראל היום. את הדרך לאילת. אילת היא המפתח לאפריקה, לתרשיש, לאופיר שם היו מכרות זהב. לשלמה המלך זה הלך, הוא הגיע לזהב אופיר והתעשר. יהושפט המלך נכשל האחרים הסתפקו בפיתוח אילת.
איזור אילת הוא חגיגה לאוהבי הגיאולוגיה, נראה כאילו בחר הקב"ה לאחר ששת ימי בראשית להניח כאן את כל עודפי חומרי הבניה, סלעי גרניט קשה ליד סלעי חול רכים, אבן גיר וסחף נחלים יוצרים מגוון צורות וחגיגה של צבעים.בחרנו הפעם במסלול נחל שחורת, מסלול רגלי של ארבעה קילומטר בסך הכל הדורשים כשלוש שעות הליכה, לא בגלל הקושי, כי אם בגלל היופי.
מק הירדן פרוס תחתינו במלו יופיו, הכנרת יפה תמיד, צמח, אשדות יעקב, אפיקים, מנחמיה כולם על כף היד ושם ממול "שם הרי גולן הושט היד וגע בם" (רחל) ובדרומם עמק עמוק הוא נהר הירמוך הנשפך אל הירדן במחניים, שם שרידי תחנת הכח ההיסטורית של רוטנברג, דרומית לירמוך רמות הגלעד, שטחיו של שבט הגלעד בעבר והיום ממלכת ירדן. הכל מולנו צלול וברור ומקסים.
המראה המתגלה מתצפית קידה הוא מדהים. תחתינו כביש אלון הוא "דרך ארץ המרדפים" מעבר לו פרוסה תחתינו בקעת הירדן ומעבר לה הרי מואב. נביט קדימה ונראה את פסגת הסרטבה מתנשאת גבוה, גבוה מתוך בקעת הירדן בראש הסרטבה שרידים של מבצר חשמונאי
דרך נוף תורען מן הדרכים היפות ביותר בארץ, צופה על הבקעת בית נטופה, שופצה לפני כשנה והיום היא עבירה לכל רכב
הדרך עוקפת מאגר מים גדול ואז בבת אחת הוא נגלה... הנוף המרהיב של עמק הירדן, השדות הירוקים, הירדן בתווך, מנחמיה, נהריים, אשדות יעקב, אפיקים, שער הגולן, צמח, דרום הכנרת, ממול רמת הגולן והגלעד והירמוך ביניהם. הכול, הכול פרוש לעינינו, כל כך לא צפוי. ואנו עוצרים בנקודת התצפית ובולעים בעינינו את הנוף הנפלא הזה מבלי לשבוע.
קבר ר' יונתן בן עוזיאל הוא לא רק אתר, הוא תופעה. מי לא מגיע לכאן? חילונים וחרדים. ברכבים, בהסעות ובטיול רגלי. כאלו שמאמינים וכאלו שספקנים, במיוחד מגיעות אמהות להתפלל על כלה לילד שמתעכב להתחתן ובחורות המבקשות את אביר ליבן, תפילה אף פעם לא תזיק יגידו הספקנים, זכותו של הקדוש תמיד תועיל יגידו המאמינים.
נלך בדרך בה הלכו לוחמי חטיבת הראל בקרבות לפתיחת דרך שער הגייא, לא בוואדי עצמו אלא באחד משני הרכסים השולט עליו, רכס משלטים. רק משם ניתן להבין את עצמת המאמץ לשמירת הדרך.
"תפילה לעני כי יעטוף" שרו הבנות בבית הכנסת בנווה דקלים, רגע לפני שפונו בכוח על ידי כוחות המשטרה, "מעולם לא שמעתי תפילת נשים כזאת" אמר רינו צרור בכתבת הטלביזיה שהפכה לתיעוד המרגש ביותר של הגרוש. בישוב מורשת נבנה בימים אלו בית הכנסת החדש ובו חדר הנצחה לבתי הכנסת שנחרבו בגוש קטיף ובצפון השומרון.
בגרעין הכפר, בלב ליבה של העיר הערבית המעורבת במוסלמים, נוצרים ודרוזים שוכן מזה 250 שנה בית כנסת ומחכה שתכנסו אליו לתפילת מנחה או לאמירת פרק תהילים. בית הכנסת נקי ומטופל, יש בו סידורים, חומשים וספרי תהילים, רק דבר אחד הוא חסר. יהודים שיתפללו בו בקביעות
בכל קהילה יהודית בית הכנסת הוא "כרטיס הביקור" של הקהילה, הוא מאפשר לנו לדעת האם היא עשירה או עניה, מחמירה או מקילה, מעורה בסביבתה או מתבדלת. ביקור בבית הכנסת בציפורי מאפשר למתבונן מקצועי לחוש בן בית בקהילה מפורסמת שכבר עברה מן העולם ואשר חיה בסביבה תרבותית שונה משלנו.
אי אפשר לומר שילה מבלי לחשוב על המשכן ששכן בה מאות בשנים. מקום שהיה המרכז הרוחני הראשון של שבטי ישראל ואכן גם תושבי שילה החדשה חשבו על כך והקימו במרכז הישוב בית כנסת המזכיר את המשכן.
מוזיאון העליה הראשונה בזכרון מצליח להעביר את המבקר במסע אחורה בזמן בנסיון להבין את קשייה של ההתיישבות החלוצית וחשיבותה. אך לבנין עצמו היסטוריה עשירה הכורכת את רוטשילד, אוסישקין וטד אריסון בסיפור אחד.
בשנת 1882 טייל צעיר יהודי בשם ליונלו שטוק, באיטליה לאורך החוף האדריאטי והבחין באוניות משא צרפתיות המטעינות ענבים למשלוח אל היקבים והמזקקות של חבל "קוניאק" בצרפת. ליונליו התרשם מאד והחליט להקים יקב ומזקקה משלו ובשנת 1884 הוחל ביצור הברנדי הקרוי עד היום שטוק 84
בליל11 ביולי 1938, אז נרצח בידי קאסם אל-טבאש, בזמן שהיה בדרכו לקבוצת אלונים. ב-1942 התגלה הרוצח על ידי אנשי פלמ"ח, נשפט בבית דין שדה, והוצא להורג.,
בית אנא טיכו הוא מסוג הבתים שאם היו יכולים לספר היו ממלאים ספרים ומכיוון שאינו יכול לספר נספר אנחנו את הסיפור שלו.
לרגל יום העצמאות נתמקד בבית אוליפנט בדאלית אל כרמל הוא בית יד לבנים הדרוזים, בית בו נארגו פרקים בתולדות המדינה
עַל שְׂפַת יָם כִּנֶּרֶת אַרְמוֹן רַב תִּפְאֶרֶת, גַּן אֵל שָׁם נָטוּעַ, בּוֹ עֵץ לֹא יָנוּעַ.
"מורשת הגליל"- שבתאי שירן מן הישוב מורשת שבגליל מציע הדרכות, הרצאות וסיורי עומק בצפון הארץ בטעם יהודי, סיורים הכוללים את הגליל העליון, הגליל המערבי, הגליל התחתון, גוש תפן, גוש שגב, חיפה, עכו, עמק יזרעאל, עמק הירדן והשומרון. סיורים בעתיקות צפת, עכו, בתי הכנסת העתיקים בפקיעין, ראש פינה, צפת, ביריה וברעם וכן סיורים בסבסטיה, הר גריזים, והר כביר, תוך דגש על הרקע, ההסטוריה וההווי היהודי. שלל הצעות לימי גיבוש של קהילות, משפחות וקבוצות מאורגנות טל' 0523246827 moreshetgalil@gmail.com
שמי שבתאי שירן, עבדתי 31 שנה כמהנדס אלקטרוניקה ופרשתי לטובת הדרכת סיורים בצפון בדגש על המורשת היהודית.
אנחנו, ב"מורשת הגליל" מציעים טיולים ברחבי הצפון על מנת לחדש את המצברים, להנות, לבלות יחד וגם ללמוד תוך כדי על המורשת של העם היהודי היא המורשת שלנו, עליה גדלנו ועליה אנו רוצים לגדל את ילדינו.
טלפון נייד 0523246827 email:moreshetgalil@gmail.com
הרשמה לסדרות
סיורים פתוחים לציבור
הרשמה לטיולי ג'יפים
סרטים ותמונות מטיולים
סיורים בעקבות מועדים ופרשות השבוע
נחלים ומעיינות
צפון
שבתות וסופי שבוע
ירושלים וסביבתה
יהודה שומרון והבקעה
המרכז
דרום
דרכי נוף
בתי כנסת
סיפורי בתים
כנסים, ספרים ומאמרים
ט' באב- זיכרון לגרוש
כתבות כלליות
ידיעות
טיולי סוכות תשע"ו
צמחים במקורות
סרטים ומצגות
צור קשר
לטייל עם קק"ל
אירועים.


שלח דואר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | הצטרף לרשימת תפוצה | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS